Ako ti hodnoty pomôžu dosianuť ciele?

untitled3.png

Možno si sa už niekedy v minulosti rozhodol zmeniť svoj život od základov. Pravidelne si na sebe a svojich cieľoch pracoval, investoval si do svojho rozvoja množstvo času a peňazí ale výsledky sa nikdy nedostavili. Svojou prácou si nikdy nezaznamenal badateľné výsledky. Po niekoľkých neúspešných pokusoch si rezignoval a vrátil sa k pôvodnému spôsobu života. Určite mi dáš za pravdu, že to neboli príjemné chvíle – sklamanie, smútok, nenávisť, vyhorenie, pasivita a rezignácia. V čom si však robil celý ten čas chybu? Možno si si takúto otázku kládol už niekoľkokrát. Poďme sa spoločne pozrieť na zdroj tvojich doterajších neúspechov.

Motivácia ide bokom

5.png

Zlyhanie nemusí byť prvotne zlé. Vďaka nemu totiž nadobúdame potrebné skúsenosti a zisťujeme, ktoré veci fungujú, a ktoré nie. Spozornieť by si mal v prípade, ak dlhodobo snažíš napredovať, pracuješ na svojich snoch ale nevidíš ani minimálne výsledky. Toto už nie je o motivácií, citátoch a knihách. Tu už sa bavíme o konkrétnom spôsobe, akým sa vieš zbaviť neúspechu a odraziť sa od dna. Zdroj tvojich problémov sa skrýva v tvojich hodnotách. Ak sa bavíme o  hodnotách, je potrebné aby si bol maximálne koncentrovaný a dával dokopy jednotlivé súvislosti.

Čomu venuješ najväčšiu pozornosť?

untitled4.png

Hodnoty predstavujú súhrn našich priorít, podľa ktorých žijeme. Niekedy však bývajú naše hodnoty kontraproduktívne s tým, čo naozaj robíme ako zmýšľame. Veľa ľudí sa pokúšalo podnikať. Po nejakom čase však zlyhali, pretože ich produkty alebo služby im negenerovali žiadne peniaze. V čom bol problém? Vo väčšine prípadov považovali peniaze za nástroj zla, ktoré sú pošpinené zločinom. Peniaze preto mali na spodných priečkach svojich hodnôt. Zle nastavené hodnoty je najčastejším dôvodov zlyhania ľudí.Tvoj focus musí byť správne nasmerovaný na hodnoty. Kde sú správne nastavené hodnoty, tam sú aj badateľné výsledky.

Rozhodni sa, čo je v tvojom živote najdôležitejšie

6.png

Dosahovanie našich životných mét je niekedy o obetovaní nášho doterajšieho života. Ak chceme získať jedno, musíme sa vzdať toho druhého. O tom to je. Celý život sa možno ženieš za peniazmi, ktorými chceš uspokojiť svoju skutočnú hodnotu – slobodu. Takýchto príkladov je množstvo. Preto ti odporúčam napísať si svoj vlastný rebríček hodnôt na papier, ktorý budeš mať neustále na očiach. Tento rebríček ťa bude sprevádzať každý jeden deň na tvojej ceste za úspechom a bude ti ukazovať, ktoré veci sú pre teba správne, a ktoré nie.

Povedali o mne

Lukáš je kreatívny, správne zapálený, zodpovedný a cieľavedomý chalan, ktorý si ide za svojimi snami. Je pre našu MYSLI INAK crew veľkým prínosom a je potešením s ním spolupracovať.

Dávid Kidala, Zakladateľ Mysli Inak

Lukáš je môj veľmi dobrý kamarát, o ktorom môžem povedať, že je jeden z mála ľudí, ktorí naozaj nekecajú do vzduchu, ale robia a pracujú na svojich snoch. Píše veľmi dobré články, miluje osobný rozvoj a je s ním sranda. Som veľmi rada, že ho poznám. Robí to, čo ho naozaj baví a nečaká na ten správy čas. Správny čas nie je po strednej škole, ani po vysokej. Je vtedy, kedy si ho spravíme.

Linda Csepreghyová, Influencerka

Lukáš je jeden z príkladov, ktorý dokazuje, že vek je len číslo. Napriek mladému veku to má v hlave zrovnané a presne vie, čo od života chce. Zároveň ostáva nohami na zemi a neustále na sebe pracuje, čo dokazuje svojimi skutkami. Len tak ďalej!

Tomáš Turček, Zakladateľ Dosahuj Ciele
Nová grafika na web.png

Kde ma môžeš nájsť?

                              

"V dnešnom rýchlo meniacom sa svete sú tí ľudia, ktorí neriskujú, najviac vystavení riziku."

- Robert T. Kiyosaki

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.