Kniha, ktorá mi zmenila život

Brian-Tracy-1080x675.jpg

Každý z nás za život zažije aspoň jeden podnet, ktorý ovplyvní náš doterajší život. Môže to byť kniha, film, pesnička, osoba alebo nejaký okamih, ktorý sme si uchovali v mysli. V mojom prípade to bola práve kniha. Tejto knihe a jej autorovi vďačím za to, kým som dnes. Do mojich rúk sa dostala v mojich pätnástich rokoch a ukázali úplne iný pohľad na život. Zmenila v mnohých oblastiach a verím, že aj teba dokáže skvele nakopnúť.

Život bez výhovoriek

bt_podium.jpg

Žiadne Výhovorky! Tak znie názov knihy od Briana Tracyho, úspešného motivačného rečníka, autora, biznismena a kouča. Kniha je jedinečná svojou širokospektrálnosťou. Brian Tracy sa zameriava na oblasti života ako je úspech, práca, biznis, zdravie, manželstvo, deti či priateľstvo. Podstatou tejto knihy je sebadisciplína, ktorú prirovnáva ku všetkým oblastiam života. Celá kniha je obsiahnutá v troch základných častiach:

  1. SEBADISCIPLÍNA A OSOBNÝ ÚSPECH
  2. SEBADISCIPLÍNA V BIZNISE, PREDAJI A VO FINANCIÁCH
  3. SEBADSCIPLÍNA A DOBRÝ ŽIVOT

Každá z týchto troch častí ukrýva mnohé téma, ktoré autor rozoberá vo svojej knihe. Kniha je okorenená o autorove príbehy z jeho života, ktoré poskytujú čitateľovi autentický pohľad na jednotlivé životné situácie z pohľadu autora.

Autorov štýl písania

no-excuses-tracy-en-14504_993x520.jpg

Brian Tracy vo svojej tvorbe nádherne využíva 3 + 1 pravidiel úspešnej knihy:

  • jasne
  • stručne
  • výstižne
  • príbehy zo života a vlastné skúsenosti

Každú tému, ktorú autor vo svoje knihe opisuje sa snaží čitateľom vysvetliť tak, aby ich nenudil dlhými textami či odbornými výrazmi a zároveň aby si čitatelia osvojili dôležité poznatky. Po každej kapitole pripravil pre teba praktické cvičenie, ktoré si môžeš vyskúšať okamžite, čím zúžitkuješ informácie, ktoré si z knihy načerpal. Veľa kníh na tému osobný rozvoj sa zameriava iba na jednu tému ako napríklad finančná gramotnosť, prokrastinácia, umenie komunikovať či ezoterika. Brian Tracy sa rozhodol spojiť všetky tieto témy do jednej knihy.

Povedali o mne

Lukáš je kreatívny, správne zapálený, zodpovedný a cieľavedomý chalan, ktorý si ide za svojimi snami. Je pre našu MYSLI INAK crew veľkým prínosom a je potešením s ním spolupracovať.

Dávid Kidala, Zakladateľ Mysli Inak

Lukáš je môj veľmi dobrý kamarát, o ktorom môžem povedať, že je jeden z mála ľudí, ktorí naozaj nekecajú do vzduchu, ale robia a pracujú na svojich snoch. Píše veľmi dobré články, miluje osobný rozvoj a je s ním sranda. Som veľmi rada, že ho poznám. Robí to, čo ho naozaj baví a nečaká na ten správy čas. Správny čas nie je po strednej škole, ani po vysokej. Je vtedy, kedy si ho spravíme.

Linda Csepreghyová Influencerka

Lukáš je jeden z príkladov, ktorý dokazuje, že vek je len číslo. Napriek mladému veku to má v hlave zrovnané a presne vie, čo od života chce. Zároveň ostáva nohami na zemi a neustále na sebe pracuje, čo dokazuje svojimi skutkami. Len tak ďalej!

Tomáš Turček Zakladateľ Dosahuj Ciele

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.