Koniec porovnávaniu - vytvor si vlastné kritériá!

warren-wong-248636-unsplash.jpg

Každý deň sa snažíme zlepšovať a napredovať. Chceme žiť v blahobyte a plníme si svoje sny. Vzdelávame sa a dosahujeme naše životné méty. Pokiaľ čítaš tieto riadky, skončil si s krysími závodmi alebo sa o to aspoň pokúšaš. Naše ciele sú skvelým hnacím motorom. Túžba niečo dosiahnuť pôsobí ako hnacia sila a zastaviť ju môžeme iba vlastným pričinením.

 

AKO SA UČÍME STRKAŤ HLAVU DO PIESKU

jeremy-perkins-278351-unsplash.jpg

Okrem vízií nášho úspechu nám často pomáhajú aj osoby skúsenejšie a úspešnejšie od nás – naši mentori. Učíme sa od nich rôzne techniky, rady a typy, ktoré nám pomáhajú v biznise a osobnom živote. Čo sa tiež učíme je strkať hlavu do piesku a podkopávať vlastné hodnoty. To však už nie je ich chyba, ale naša. Malé úspechy nie sú pre nás dosť hodnotné, z veľkých sa naopak nevieme poriadne tešiť a hľadáme dôvody, čo treba ešte zdokonaľovať.

Prečítaj si: Zmeny musia vždy príjsť od teba

VYSOKÉ NÁROKY

lucas-favre-483789-unsplash.jpg

Neustále sa porovnáme s úspešnejšími, bohatšími, skúsenejšími. Snažíme sa dosiahnuť aspoň z polovice také úspechy, aké dosiahli oni. A keď náhodou zlyháme, cítime sa neschopne. Stále sme v tieni našich vzorov  a idolov a nedokážeme vystúpiť z tejto zóny. Očakávame jeden úspech za druhým a prestávame vnímať naše doterajšie víťazstvá. Mať stanovené vysoké nároky je v poriadku. Uspokojiť sa s priemerom nie je nič pre teba, všakže? Ty však nie si stroj, nikto z nás ním nie je. Pravidelne sa mýlime a často tie isté chyby aj opakujeme. Na tom nie je nič zlé.

ISTOTA IDE OBČAS BOKOM

victor-rodriguez-726159-unsplash.jpg

Raz za čas naša myseľ štrajkuje a prichádzame o akúkoľvek motiváciu, energiu a nadšenie. Môžeš si teda vydýchnuť, nič zlé sa s tebou nedeje. Na tomto svete nežije osoba, ktorá by bola nonstop šťastná, vysmiata a spokojná. Aj tí najúspešnejší niekedy majú strach a pociťujú neistotu. Raz za čas si každý prejde takýmto obdobím, o tom je život.

Prečítaj si: Rozhovor so zakladateľmi firmy Smart Profit s. r. o.

NETLAČ NA PÍLU

max-van-den-oetelaar-646474-unsplash.jpg

Úspech nedosiahneš zo dňa na deň. To, že sa ti teraz nedarí neznamená, že to bude trvať naveky. Každý začínal od piky rovnako ako ty. Nemôžeš sa porovnávať s niekým, kto roky buduje vlastnú značku a má za sebou dvadsať rokov skúseností. Nevravím však, že by si nemal mať svoj vlastný vzor. To, že niekto zbohatol v dvadsiatich rokoch automaticky neznamená, že neskôr sa už zbohatnúť nedá. Pozeraj sa na VLASTNÉ výsledky a na VLASTNÚ cestu. Je lepšie ísť pomalým tempom do cieľa, ako rýchlym krokom do neznáma.

Povedali o mne

Lukáš je kreatívny, správne zapálený, zodpovedný a cieľavedomý chalan, ktorý si ide za svojimi snami. Je pre našu MYSLI INAK crew veľkým prínosom a je potešením s ním spolupracovať.

Dávid Kidala, Zakladateľ Mysli Inak

Lukáš je môj veľmi dobrý kamarát, o ktorom môžem povedať, že je jeden z mála ľudí, ktorí naozaj nekecajú do vzduchu, ale robia a pracujú na svojich snoch. Píše veľmi dobré články, miluje osobný rozvoj a je s ním sranda. Som veľmi rada, že ho poznám. Robí to, čo ho naozaj baví a nečaká na ten správy čas. Správny čas nie je po strednej škole, ani po vysokej. Je vtedy, kedy si ho spravíme.

Linda Csepreghyová, Influencerka

Lukáš je jeden z príkladov, ktorý dokazuje, že vek je len číslo. Napriek mladému veku to má v hlave zrovnané a presne vie, čo od života chce. Zároveň ostáva nohami na zemi a neustále na sebe pracuje, čo dokazuje svojimi skutkami. Len tak ďalej!

Tomáš Turček, Zakladateľ Dosahuj Ciele
Nová grafika na web.png

Kde ma môžeš nájsť?

                              

"V dnešnom rýchlo meniacom sa svete sú tí ľudia, ktorí neriskujú, najviac vystavení riziku."

- Robert T. Kiyosaki

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.