Tvorba.png
Myšlienky.png
Recenzie (2).png

Koniec porovnávaniu - vytvor si vlastné kritériá!

warren-wong-248636-unsplash.jpg

Každý deň sa snažíme zlepšovať a napredovať. Chceme žiť v blahobyte a plníme si svoje sny. Vzdelávame sa a dosahujeme naše životné méty. Pokiaľ čítaš tieto riadky, skončil si s krysími závodmi alebo sa o to aspoň pokúšaš. Naše ciele sú skvelým hnacím motorom. Túžba niečo dosiahnuť pôsobí ako hnacia sila a zastaviť ju môžeme iba vlastným pričinením.

 

AKO SA UČÍME STRKAŤ HLAVU DO PIESKU

jeremy-perkins-278351-unsplash.jpg

Okrem vízií nášho úspechu nám často pomáhajú aj osoby skúsenejšie a úspešnejšie od nás – naši mentori. Učíme sa od nich rôzne techniky, rady a typy, ktoré nám pomáhajú v biznise a osobnom živote. Čo sa tiež učíme je strkať hlavu do piesku a podkopávať vlastné hodnoty. To však už nie je ich chyba, ale naša. Malé úspechy nie sú pre nás dosť hodnotné, z veľkých sa naopak nevieme poriadne tešiť a hľadáme dôvody, čo treba ešte zdokonaľovať.

Prečítaj si: Zmeny musia vždy príjsť od teba

VYSOKÉ NÁROKY

lucas-favre-483789-unsplash.jpg

Neustále sa porovnáme s úspešnejšími, bohatšími, skúsenejšími. Snažíme sa dosiahnuť aspoň z polovice také úspechy, aké dosiahli oni. A keď náhodou zlyháme, cítime sa neschopne. Stále sme v tieni našich vzorov  a idolov a nedokážeme vystúpiť z tejto zóny. Očakávame jeden úspech za druhým a prestávame vnímať naše doterajšie víťazstvá. Mať stanovené vysoké nároky je v poriadku. Uspokojiť sa s priemerom nie je nič pre teba, všakže? Ty však nie si stroj, nikto z nás ním nie je. Pravidelne sa mýlime a často tie isté chyby aj opakujeme. Na tom nie je nič zlé.

ISTOTA IDE OBČAS BOKOM

victor-rodriguez-726159-unsplash.jpg

Raz za čas naša myseľ štrajkuje a prichádzame o akúkoľvek motiváciu, energiu a nadšenie. Môžeš si teda vydýchnuť, nič zlé sa s tebou nedeje. Na tomto svete nežije osoba, ktorá by bola nonstop šťastná, vysmiata a spokojná. Aj tí najúspešnejší niekedy majú strach a pociťujú neistotu. Raz za čas si každý prejde takýmto obdobím, o tom je život.

Prečítaj si: Rozhovor so zakladateľmi firmy Smart Profit s. r. o.

NETLAČ NA PÍLU

max-van-den-oetelaar-646474-unsplash.jpg

Úspech nedosiahneš zo dňa na deň. To, že sa ti teraz nedarí neznamená, že to bude trvať naveky. Každý začínal od piky rovnako ako ty. Nemôžeš sa porovnávať s niekým, kto roky buduje vlastnú značku a má za sebou dvadsať rokov skúseností. Nevravím však, že by si nemal mať svoj vlastný vzor. To, že niekto zbohatol v dvadsiatich rokoch automaticky neznamená, že neskôr sa už zbohatnúť nedá. Pozeraj sa na VLASTNÉ výsledky a na VLASTNÚ cestu. Je lepšie ísť pomalým tempom do cieľa, ako rýchlym krokom do neznáma.

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.