Narodil sa bez rúk a nôh. Dnes je motivačným rečníkom

12814213_10156557746685573_1332645767906370149_n.jpg

Vieš si aspoň na chvíľu predstaviť život bez rúk a nôh? Všetky činnosti, ktorým sa venuješ by sa stali pre teba nemožné. Prekážky máš na každom kroku a ty s tým nedokážeš nič urobiť. Nick Vujicic žije bez horných a dolných končatín už 35 rokov. To čo sa spočiatku javí ako problém môže byť v skutočnosti skvelá príležitosť. Príbeh Nicka je toho vzorovým príkladom.
 

Ťažké detstvo

Nick%20Vujicic%20on%20Board.jpg

Nick Vujicic sa narodil v roku 1982 v meste Melbourne bez rúk a nôh. S Nickovou invaliditou si lámali hlavy aj samotný lekári. Nič totiž nenasvedčovalo tomu, že sa má Nick narodiť s hendikepom. Jeho detstvo bolo poznačené prekážkami, šikanou a obmedzeniami. Ako prvé dieťa v Austrálii bol zaradený do bežného vzdelávacieho systému medzi zdravé deti. Nick si len veľmi ťažko vedel predstaviť normálny život v spoločnosti. Svoju situáciu si veľmi dobre uvedomoval už v detstve. Neutíchajúca šikana, sťažené podmienky na život a limitujúce možnosti vyústili okamihom, keď sa ako 10-ročný chlapec pokúsil o samovraždu. Nick sa chcel utopiť vo vani.
 

Zlom v jeho živote

67-nick-vujicic-quotes.jpg

“Ak sa ti nestávajú zázraky, buď jedným z nich.” Týmto heslom sa Nick Vujicic rozhodol žiť. Rozhodol sa inšpirovať a pomáhať iným ľuďom svojim príbehom. Vo veku 21 rokov vyštudoval na Griffith University účtovníctvo a finančné plánovanie. Naučil sa plávať, hrať futbal, jazdiť na skateborde a mnoho ďalších vecí. Prestal sa sťažovať a využil svoj hendikep na dosiahnutie úspechu v jeho živote. Nick začal prednášať na stredných a vysokých školách o šikane, ktorú sám kedysi zažil na vlastnej koži a vzájomnej tolerancií.
 

Vzorom pre milióny ľudí

nick 2.jpg

Nick začal svoj príbeh zdielať s ľuďmi a stal sa uznávanou a rešpektovanou osobnosťou. V roku 2007 vydal svoju knihu Life Without Limits, ktorá bola preložená do 30-tich jazykoch a predalo sa zruba 1 000 000 kópii. Okrem Life Without Limits vydal knihy ako Stand Strong: You Can Overcome Bulling, Limitless: Devotions for a Ridiculously Good Life a mnoho iných. Za ten čas navštívil množstvo krajín vrátane Česka a Slovenska. Založil dve organizácie (jednu ziskovú a druhú neziskovú) a osobne sa spoznal so 7 prezidentmi z celého sveta. Hral vo filmoch The Butterfly Circus a The Lost Sheep. Naspieval tak isto niekoľko skladieb, ktoré majú miliónové zhliadnutia na YouTube.

 

Prekonané bariéry

13716003_10157122565130573_4527062757312194684_n.jpg

A čo jeho osobný život? V minulosti sa veľmi trápil pre jeho osobný a partnerský život. Nick však nie je jeden z tých, ktorí sa len tak vzdávajú. V roku 2012 sa oženil so svojou manželkou Kanae Miyahara a v súčasnosti majú spolu štyri zdravé deti. Nick Vujicic na svojich prednáškach často rozpráva o tom, ako aj on máva zlé dni. Nepovažuje sa za žiadneho hrdinu. Je však jeden z tých, ktorí sa postavia problémom čelom a robia čo je v ich silách. Ak je niekto dôkazom toho, že život máme vo svojich rukách tak je to práve Nick Vujicic.

 

Povedali o mne

Lukáš je kreatívny, správne zapálený, zodpovedný a cieľavedomý chalan, ktorý si ide za svojimi snami. Je pre našu MYSLI INAK crew veľkým prínosom a je potešením s ním spolupracovať.

Dávid Kidala, Zakladateľ Mysli Inak

Lukáš je môj veľmi dobrý kamarát, o ktorom môžem povedať, že je jeden z mála ľudí, ktorí naozaj nekecajú do vzduchu, ale robia a pracujú na svojich snoch. Píše veľmi dobré články, miluje osobný rozvoj a je s ním sranda. Som veľmi rada, že ho poznám. Robí to, čo ho naozaj baví a nečaká na ten správy čas. Správny čas nie je po strednej škole, ani po vysokej. Je vtedy, kedy si ho spravíme.

Linda Csepreghyová, Influencerka

Lukáš je jeden z príkladov, ktorý dokazuje, že vek je len číslo. Napriek mladému veku to má v hlave zrovnané a presne vie, čo od života chce. Zároveň ostáva nohami na zemi a neustále na sebe pracuje, čo dokazuje svojimi skutkami. Len tak ďalej!

Tomáš Turček, Zakladateľ Dosahuj Ciele
Nová grafika na web.png

Kde ma môžeš nájsť?

                              

"V dnešnom rýchlo meniacom sa svete sú tí ľudia, ktorí neriskujú, najviac vystavení riziku."

- Robert T. Kiyosaki

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.