Tvorba.png
Myšlienky.png
Recenzie (2).png

Prečo návyky nefungujú?

untitled.png

Zaviesť do svojho života aspoň jednu novú aktivitu – návyk, ktorý sa budeš snažiť za každých okolností  pravidelne vykonávať.  Pravdepodobne si o návykoch počul. A ak nie...lepšie pre teba! Návyky sú do určitej časti veľmi prospešné. Pomáhajú nám vybudovať disciplínu, ktorá je potrebná v každodennom živote.

Vytváraš si obmedzenia

miguelangel-miquelena-708080-unsplash.jpg

Podstatným problémom pri vytváraní návykoch, je obmedzovanie vlastnej slobody. Máš vyhradený časový úsek počas dňa, v ktorom vykonávaš vybranú aktivitu (šport, čítanie, vzdelávanie...). Je jasné, že občas ti niečo nabúra plány a ty jednoducho musíš byť v danom čase na inom mieste. Veľa ľudí má zo seba zlý pocit, keď takýto návyk nedodržiavajú. Sú frustrovaní sami zo seba.

Prestaň robiť veci nasilu

untitled.png

Toto je zlaté pravidlo, ktoré by si mal okamžite aplikovať do svojho života. Áno, tú prácu alebo úlohu musíš jednoducho spraviť, inak ťa to neskôr môže mrzieť. Pri návykoch je to trochu iné. Keď sa cítiš zle, nemáš energiu, náladu, si vyčerpaný, alebo z niečoho sklamaný, nikdy nedosiahneš také výsledky, aké by si od seba očakával. Samozrejme, môžeš sa o to pokúsiť a ísť nasilu do akcie. 100%-ný výkon však nepodáš, tak ako zvyčajne.

Ži slobodne a bez výčitiek

mohamed-nohassi-186911-unsplash.jpg

Nebudeme si klamať, život nás vie riadne zaskočiť. Prečo by sme si ho mali ešte viac komplikovať tým, že budeme otrokmi vlastného tela? Môžeš sa naďalej obmedzovať vlastnými návykmi a trápiť sa pri ich nedodržaní. Môžeš však aktivity vykonávať slobodne, vo chvíľach, kedy si na to fyzicky aj mentálne naozaj pripravený. Chcem, aby si zabudol na presvedčenie, že niečo musíš spraviť. Všetko je to o tom, či CHCEŠ alebo NECHCEŠ.

Nerob si však predčasné závery

untitled.png

Aby si si toto všetko nevysvetlil zle, je potrebné zmieniť ešte jednu vec. Je úplne v poriadku, hľadať nové aktivity. Od nás sa práve očakáva, aby sme počas života napredovali, učili sa nové veci a posúvali sa vpred. Zabudni na návyky. Tvoje telo a myseľ ti vždy povedia, kedy je na čo čas, aj keď niekedy im musíme dopomôcť. Počúvaj svoj vnútorný hlas a riaď sa podľa neho.

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.