Tvorba.png
Myšlienky.png
Recenzie (2).png
_titulka_sabo_V2.jpg

Kde to celé začalo?

Písal sa koniec augusta 2017. V tom čase kedy som sa rozhodol napísať a vydať knihu.  Mal som sedemnásť rokov, žiadne kontakty a na účte pár desiatok eur. Tak, ako v mnohých prípadoch, tak aj v tom mojom bola na začiatku iba bezvýznamná myšlienka. Tá bezvýznamná myšlienka mi však akosi prerástla cez hlavu. Keby mi niekto povedal, že všetko začne mať taký rýchly spád, vysmial by som ho. Nikdy v živote by som si nemyslel, že jediná myšlienka môže kompletne zmeniť môj život. Začal som teda tejto myšlienke dávať nejakú podobu. Počas toho, ako som začal písať TVOJ ŽIVOT V TVOJICH RUKÁCH som si začal klásť otázku: „Ako tú knihu dostanem do fyzickej podoby?“

Počiatky knihy a pád č. 1

Nakoľko som nevedel o tejto brandži absolútne nič napadlo mi to, čo by napadlo asi každému na mojom mieste. Napíšem vydavateľstvám! Aspoň jedno z nich si môj rukopis vyberie a polovička mojej cesty bude za mnou. Navrhnú mi obálku, celé dielo  upravia a môžeme ju posadiť do poličiek kníhkupectiev. Ale komediant by bol zo mňa dobrý, nemyslíš? Knihu som písal zhruba pol roka. Vydavateľstvám som začal písať na prelome decembra a januára. Niekde som čítal, že vydavateľstvá odpovedajú do troch mesiacoch. Tušíš správne, žiadne sa neozvalo.

Možná alternatíva a pád č. 2

Začal som teda hľadať záložný plán. Rozhodol som sa vydať knihu v elektronickej podobe. Na internete som si našiel jednu firmu, ktoré ponúka tvorbu e-booku a následného predaja na ich stránke. Táto myšlienka sa mi zo začiatku celkom pozdávala, pretože by s tým bolo menej práce. Táto firma mi mohla spraviť grafický návrh obálky spolu s korektúrou celého diela. Ja som bol však veľmi lakomý a chcel som čo najviac ušetriť. Cez jeden grafický program som si spravil obálku (mám ju doteraz), a gramatiku spolu so štylistikou som si odkontroloval cez jednu webovú stránku na internete. Ak máš pocit, že si vymýšľam, nečudujem sa ti. Tiež mi to s odstupom času príde ako jedno veľké šialenstvo. Späť však k príbehu. Ako som tak videl diela, ktoré sa na ich stránke predávali, zostal som zarazený. Vôbec sa mi nepáčila predstava, že by MOJA kniha mala byť len tak „položená“ medzi ostatné. Bolo mi jasné, že k širokej verejnosti sa to nemá ako dostať. A tá myšlienka, ktorá bola pred polrokom iba bezvýznamná, bola pre mňa už v tej dobe smerodajná. Rozhodol som sa tento plán odstaviť. Mal som iba poslednú možnosť, ktorej som sa bál ako čert kríža.

Pekná predstava a pád č. 3

Dobre, dobre, takže mám všetko zaplatiť z vlastného vrecka?! Bál som sa do niečoho takého pustiť. No nakoniec som sa odhodlal. Začal som oslovovať rôznych spisovateľov, blogerov a koučov, ktorí si už niečím podobným prešli. Takto som si chodil po rady a zbieral skúsenosti. V máji 2018 som sa stretol s Jurajom Gagom a Andrejom Krúpom (autori kníh Hlava 20 a Hlava 21). Chalanom zo srdca ďakujem za toto stretnutie, lebo mi otvorili v jednej veci oči. To, že po niečom túžiš ešte nič neznamená. Myslel som si, že keď niečo naozaj chcem, tak sa to jednoducho dostaví samo. Kolosálny omyl. A to bol moment kedy som začal o sebe a reálne pochybovať. Ako sa mám tím ľuďom prezentovať? Niekto, kto nemá žiadne výsledky, žiadne roky praxe a na konte veľké nič. Povedal som si, že sa knihe začnem venovať po strednej škole a čas ukáže, ako sa veci budú vyvíjať.

Ako ma moja tvrdohlavosť odrazila z dna

Ak by som sa mal v skratke charakterizovať tak poviem, že som tvrdohlavý. Vlastnosť, ktorá mi v mnohých oblastiach už veľakrát pomohla. Odporúčam otestovať...Rozhodol som sa, že keď už som si raz zaumienil vydanie knihy, tak to dotiahnem do konca. Zrazu nabrali veci rýchli spád. Spustil som web a začal som šíriť moju tvorbu do sveta. Skúsenosti som mal, len som ich do vtedy nevidel. Veď od šestnástich píšeš články. Písal si už pre také stránky ako je Stávame Sa Úspešnými, či Svet Bohatých. Moju tvorbu môžeš nájsť aj na Mysli Inak. Vďaka tomu, že som sa rozhodol pokračovať som spoznal množstvo skvelých a úspešných ľudí. Rozhodol som sa zainvestovať do mojej tvorby a zaplatiť si grafika, korektúru a teda aj samotnú tlač. Ak by som ti mal dať jednu radu bola by to táto – veci sa nezačnú hýbať samé od seba. Ak budeš na tom istom mieste, neuvidíš okolo seba nič iné, iba to čo si videl doteraz.

 

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.