Tvorba.png
Myšlienky.png
Recenzie (2).png

Skonči s výhovorkami!

Brian-Tracy-1080x675.jpg

Každý z nás za život zažije aspoň jeden podnet, ktorý ovplyvní náš doterajší život. Môže to byť kniha, film, pesnička, osoba alebo nejaký okamih, ktorý sme si uchovali v mysli. V mojom prípade to bola práve kniha. Tejto knihe a jej autorovi vďačím za to, kým som dnes. Do mojich rúk sa dostala v mojich pätnástich rokoch a ukázali úplne iný pohľad na život. Zmenila v mnohých oblastiach a verím, že aj teba dokáže skvele nakopnúť.

Život bez výhovoriek

bt_podium.jpg

Žiadne Výhovorky! Tak znie názov knihy od Briana Tracyho, úspešného motivačného rečníka, autora, biznismena a kouča. Kniha je jedinečná svojou širokospektrálnosťou. Brian Tracy sa zameriava na oblasti života ako je úspech, práca, biznis, zdravie, manželstvo, deti či priateľstvo. Podstatou tejto knihy je sebadisciplína, ktorú prirovnáva ku všetkým oblastiam života. Celá kniha je obsiahnutá v troch základných častiach:

  1. SEBADISCIPLÍNA A OSOBNÝ ÚSPECH
  2. SEBADISCIPLÍNA V BIZNISE, PREDAJI A VO FINANCIÁCH
  3. SEBADSCIPLÍNA A DOBRÝ ŽIVOT

Každá z týchto troch častí ukrýva mnohé téma, ktoré autor rozoberá vo svojej knihe. Kniha je okorenená o autorove príbehy z jeho života, ktoré poskytujú čitateľovi autentický pohľad na jednotlivé životné situácie z pohľadu autora.

Autorov štýl písania

no-excuses-tracy-en-14504_993x520.jpg

Brian Tracy vo svojej tvorbe nádherne využíva 3 + 1 pravidiel úspešnej knihy:

  • jasne
  • stručne
  • výstižne
  • príbehy zo života a vlastné skúsenosti

Každú tému, ktorú autor vo svoje knihe opisuje sa snaží čitateľom vysvetliť tak, aby ich nenudil dlhými textami či odbornými výrazmi a zároveň aby si čitatelia osvojili dôležité poznatky. Po každej kapitole pripravil pre teba praktické cvičenie, ktoré si môžeš vyskúšať okamžite, čím zúžitkuješ informácie, ktoré si z knihy načerpal. Veľa kníh na tému osobný rozvoj sa zameriava iba na jednu tému ako napríklad finančná gramotnosť, prokrastinácia, umenie komunikovať či ezoterika. Brian Tracy sa rozhodol spojiť všetky tieto témy do jednej knihy.

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.